Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Tlapa přijal guvernéra Rozvojové banky Rady Evropy

Kdy: 04.03.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa přijal dne 4. března 2014 Rolfa Wenzela, guvernéra Rozvojové banky Rady Evropy (CEB).

Projednali další rozvoj spolupráce mezi ČR a CEB. Guvernér Wenzel je v čele delegace, která během svého pobytu v Praze jednala s představiteli státní správy i komerčních subjektů o možnostech realizace projektů v ČR, které by mohly být financovány ze zdrojů CEB.

Guvernér Wenzel informoval o aktivitách banky, které jsou zaměřeny na financování projektů v sociální oblasti, dopravě, zdravotnictví či životním prostředí a realizovány jak orgány státní správy, tak i podnikatelskými subjekty na celostátní i municipální úrovni. V této souvislosti ocenil dosavadní spolupráci s Českou republikou jak při řízení banky, tak při finanční podpoře sociálních programů, které CEB realizuje. Informoval rovněž o záměru CEB zorganizovat pro českou odbornou veřejnost prezentaci programů a projektů, které by zvýšily povědomí o možnostech financování např. sociálních projektů na municipální úrovni z finančních zdrojů banky.

Náměstek Tlapa potvrdil připravenost ČR i nadále aktivně s bankou spolupracovat při naplňování jejího mandátu a ocenil její zájem o větší informovanost českých subjektů o možnostech financování především sociálních projektů s pomocí úvěrových linek CEB.

.