Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-korejské vztahy: telefonát ministrů zahraničí

 

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek dne 14. března 2014 telefonicky hovořil s ministrem zahraničních věcí Korejské republiky Jun Pjong-sem.

Ministři si vyměnili názory na vztahy obou zemí, ekonomickou spolupráci a vzájemné návštěvy na vysoké úrovni. Diskutovali rovněž o dalších záležitostech společného zájmu, včetně jaderného programu KLDR a situace na Korejském poloostrově. Ministr Jun Pjong-se poblahopřál ministru Zaorálkovi k nové funkci.

Ministr Zaorálek zdůraznil, že česká vláda považuje Korejskou republiku za důležitého partnera v asijském regionu a je odhodlána tento strategický vztah nadále rozvíjet. Ministři se dohodli, že budou úzce spolupracovat na rozvoji vzájemných vztahů ve všech oblastech.

V souvislosti se situací na Korejském poloostrově ministr Zaorálek sdělil, že KLDR by měla projevit více vůle k zapojení do dialogu s mezinárodním společenstvím, včetně obnovení účasti v šestistranných rozhovorech, což by přispělo ke stabilitě v regionu.

Ministr Zaorálek pozval ministra Jun Pjong-seho na návštěvu České republiky. Vyjádřil rovněž naději, že prezidentka Korejské republiky Pak Kun-hje přijme pozvání prezidenta ČR Miloše Zemana k oficiální návštěvě ČR ještě v letošním roce.

.