Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lubomír Zaorálek
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Zaorálek na Radě pro zahraniční věci a Radě pro obecné záležitosti v Bruselu

Kdy: 17.03.2014 - 18.03.2014 , Kde: Brusel, Belgie

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se ve dnech 17. a 18. března 2014 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) a zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v Bruselu.

Na Radě FAC se ministři zahraničí členských států budou zabývat dalším postupem EU při řešení krize na Ukrajině, aktuálním vývojem v Bosně a Hercegovině, Blízkovýchodním mírovým procesem (ve světle možného úspěšného zakončení mírové iniciativy ministra zahraničí USA J. Kerryho), výhledem řešení konfliktu v Sýrii. Tématem bude také příprava summitu EU-Afrika, který se uskuteční ve dnech 2.-4. dubna 2014 v Bruselu.

Rada GAC se zaměří na přípravu Evropské rady, která se uskuteční v Bruselu ve dnech 20. - 21. 3. 2014 a bude se zabývat především otázkami konkurenceschopnosti průmyslu, zaměstnanosti, energetiky a klimatu, ale také tématy zahraničně politickými (Ukrajina, summit EU-Afrika). Nad rámec přípravy Evropské rady budou ministři hovořit o otázkách „vlády práva" (mechanismů, sloužících k ochraně základních hodnot EU) a uplatňování principů subsidiarity a proporcionality v EU.

.