Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Seminář Jak obnovit růst a konvergenci k nejvyspělejším ekonomikám
Foto: Antonín Nádvorník (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář u příležitosti zveřejnění Hospodářského přehledu OECD pro ČR 2014

Kdy: 18.03.2014 14:00 - 18:00 , Kde: Černínský palác

Ministerstvo zahraničních věcí ČR pořádalo dne 18. března 2014 ekonomický seminář Jak obnovit růst a konvergenci k nejvyspělejším ekonomikám?

Seminář MZV pořádalo v souvislosti se zveřejněním Hospodářského přehledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) 2014 pro Českou republiku a zahájil generální tajemník OECD Angel Gurría. Programové bloky, zaměřené na problematiku hospodářské soutěže, jejího významu pro konkurenceschopnost země a na téma kvality vzdělávacího procesu jako součásti růstových stimulů i jeho vazeb k potřebám  trhu práce, moderoval náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa moderoval a vrchní ředitel ekonomické sekce Ivan Jukl.

Zúčastnili se jej zástupci státní administrativy, představitelé akademických institucí, reprezentanti zaměstnavatelů i zaměstnanců, soukromé i nevládní sféry. Vyměnili si názory na doporučení nového Hospodářského přehledu OECD pro ČR s jeho zpracovateli a diskutovali o perspektivách budoucího vývoje k oběma specifickým tématům, jež OECD v dokumentu hlouběji rozpracovala a označila pro české hospodářství za klíčová.

Další informace (souhrn Hospodářského přehledu OECD pro ČR 2014, tisková zpráva, projev generálního tajemníka, úplný text přehledu) jsou k dispozici na stránkách OECD.

přílohy

Program semináře 214 kB pdf (Acrobat dokument) 18.3.2014

Completing the Transition to a Competitive Domestic... 711 kB pptx (Dokument) 20.3.2014

Education and Labour Market 401 kB pptx (Dokument) 20.3.2014

The Macroeconomic Context 477 kB pptx (Dokument) 20.3.2014

.