Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek ministra zahraničních věcí Drulák zahájil seminář ke kariérním příležitostem v OSN

Kdy: 08.04.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky společně se Sekretariátem OSN zorganizovalo ve dnech 7. - 9. 4. 2014 sérii celkem pěti seminářů v Praze a Brně k možnostem zaměstnání a personálních příležitostí pro občany ČR v systému OSN pod názvem „Jak nastartovat kariéru v OSN“.

Hlavní cílovou skupinou byli úředníci státní správy, zástupci nevládních organizací a studenti vysokých škol.

První dva semináře pro studenty vysokých škol se uskutečnily v Praze dne 7.4. na Vysoké škole ekonomické. Dne 8. 4. 2014 první náměstek ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák zahájil na MZV ČR blok dvou seminářů určených úředníkům státní správy a zástupcům nevládních organizací. Dne 9. 4. 2014 proběhl seminář na Masarykově univerzitě určený studentům a státním úředníkům z Jihomoravského kraje.

Účelem seminářů bylo informovat o možnostech účastnit se výběrových řízení a získat zaměstnání ve strukturách OSN, poskytnout užitečné kontakty, důležité praktické informace a zkušenosti při zapojení do těchto výběrových řízení.

Experti z oddělení pro nábor a rozmísťování pracovníků Sekretariátu OSN v New Yorku na seminářích vysvětlili postupy při podávání přihlášek do výběrových řízení vyhlašovaných OSN a přijímací proces různých institucí OSN a rovněž poradili, jak se co nejefektivněji na ně připravit.

V tomto roce byla Česká republika zařazena mezi země pořádající na svém území přijímací řízení pro své občany do programu OSN „UN Young Professionals Programme(YPP) pro uchazeče o zaměstnání v OSN mladší 32 let, s vysokoškolským (alespoň bakalářským) vzděláním a se znalostí anglického nebo francouzského jazyka. Přihlášky se podávají obvykle v létě. Samotné výběrové řízení probíhá v jeden den ve všech participujících zemích koncem kalendářního roku. Bližší informace k programu YPP naleznete na www.careers.un.org/YPP.

Bližší informace včetně termínu výběrového řízení do programu YPP budou uveřejněny na webových stránkách MZV v sekci Národního kontaktního místa  www.mzv.cz/NKM.

Pro všechny potencionální uchazeče o zaměstnání v OSN jsou níže připojeny prezentace ze semináře.

přílohy

.