Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Martin Tlapa a náměstek ministra zahraničí Kazachstánu Alexej Volkov
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Tlapa jednal se svým kazašským protějškem

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii Martin Tlapa dne 24. dubna 2014 jednal s Alexejem Volkovem, náměstkem ministra zahraničních věcí Republiky Kazachstán.

Náměstci hovořili o tom, jak dále povzbudit rozvoj vzájemných vztahů.  Během jednání o bilaterálních ekonomických otázkách se shodli na tom, že by bylo přínosné ke stávajícímu přímému leteckému spojení Praha – Almaty zřídit další přímé letecké spojení Praha – Astana. Široce diskutovali aktuální situaci na Ukrajině, včetně případného negativního dopadu protiruských sankcí na Kazachstán a perspektiv Eurasijské ekonomické unie. Během konzultací byla značná pozornost věnována vízovým otázkám. Česká strana přislíbila větší součinnost při hledání možností zvýšení vízové kapacity velvyslanectví ČR v Kazachstánu.

Náměstek Volkov se 23. dubna 2014 zúčastnil slavnostního otevření nové budovy velvyslanectví Kazachstánu v Praze 6, v ulici Pod hradbami 9, kde se setkal mj. s náměstkem ministra zahraničních věcí pro otázky právní a konzulární Karlem Borůvkou.

.