Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Tlapa v Číně

 

Náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země Martin Tlapa se dne 13. 5. 2014 v Pekingu zúčastnil 3. zasedání národních koordinátorů pro spolupráci mezi ČLR a šestnácti zeměmi střední a východní Evropy. Ve svém vystoupení partnery mimo jiné informoval o nadcházejícím Čínském investičním fóru, které se uskuteční v Praze ve dnech 28.-29. srpna 2014 současně s druhým zasedáním Fóra zástupců regionů.

Dne 12. 5. 2014 se náměstek Tlapa setkal v Pekingu s náměstkem pro Evropu MZV ČLR Wang Chao, se kterým diskutoval o praktických možnostech spolupráce v návaznosti na nedávnou návštěvu ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka v Pekingu. Oba náměstci se shodli, že plánovaná návštěva prezidenta ČR v Pekingu, která se uskuteční v roce 65. výročí navázání diplomatických vztahů, bude vítaným impulsem pro zintenzivnění oboustranně prospěšných projektů v klíčových oblastech spolupráce.

V průběhu dvoudenní návštěvy Pekingu se náměstek Tlapa setkal rovněž s prezidentem State Nuclear Power Technology Corporation panem Gu Jun.

.