Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2014_05_15_namestek_martin_tlapa_na_globalnim_foru_statistiky_cestovniho_ruchu
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Globální fórum statistiky cestovního ruchu v Černínském paláci

Kdy: 15.05.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa zahájil dne 15. května 2014 v Černínském paláci jednání 12. Globálního fóra statistiky cestovního ruchu.

Zasedání otevřel společně s ministryní pro místní rozvoj Věrou Jourovou a s představitelkou Evropského statistického úřadu (Eurostat) Sophie Limpachovou.

Cílem fóra je prezentace poznatků, trendů a způsobu využití nových technologií při získávání statistických dat a realizaci výzkumů v oblasti statistiky cestovního ruchu. Na 220 expertů z 39 zemí a ČR se také zaměřuje na možnosti využívání obchodních registrů a na metody sledování ekonomiky trhu práce a kvality v oblasti cestovního ruchu. Během fóra budou rovněž představeny výsledky projektů pro zkvalitnění statistiky cestovního ruchu, které MMR realizovalo s podporou strukturálních fondů Evropské unie.

Prestižní akci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a Eurostatu pořádá ve dnech 15. – 16. května 2014 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR ve spolupráci s Českým statistickým úřadem, Hlavním městem Prahou a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Podrobné informace (http://www.tsf2014prague.cz/)

.