Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

x2014_05_29_namestek_karel_boruvka_na_zasedani_ceske_komise_pro_unesco
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek Borůvka na slavnostním zasedání České komise pro UNESCO

Kdy: 29.05.2014 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Karel Borůvka se zúčastnil slavnostního zasedání České komise pro UNESCO, které se uskutečnilo dne 29. května 2014 v Černínském paláci.

Cílem setkání bylo připomenout význam a společenskou roli této organizace širší veřejnosti. Součástí programu bylo také představení nové informační brožury České komise pro UNESCO. Na úvod akce, která se konala u příležitosti 20. výročí vzniku České komise, vystoupil její předseda Petr Gazdík. Zasedání se zúčastnili také náměstkyně ministra kultury ČR Anna Matoušková, předseda Slovenské komise pro UNESCO Ľudovít Molnár a další.

Česká komise pro UNESCO je poradním orgánem vlády, který byl zřízen usnesením vlády ČR v roce 1994. Jejím cílem je pomáhat při plnění závazků, které České republice z jejího členství v Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) plynou a zprostředkovat přímý kontakt mezi touto mezinárodní organizací a odbornou i laickou veřejností. Jejími členy jsou představitelé příslušných ministerstev a významných vědeckých, kulturních a pedagogických institucí a také přední osobnosti české vědy a kultury.

.