Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lubomír Zaorálek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ministr Zaorálek schválil humanitární pomoc pro palestinské uprchlíky v Gaze

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek dne 17. července 2014 schválil poskytnutí humanitární pomoci pro obyvatelstvo Palestinských autonomních území. Z rozpočtu MZV poskytne Česká republika 3 miliony Kč z na potřeby lidí, kteří museli v důsledku posledního konfliktu v pásmu Gazy opustit své domovy.

Realizace pomoci proběhne prostřednictvím Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA), se kterým Česká republika v pásmu Gazy úspěšně spolupracovala i v minulosti. Tento způsob finanční asistence představuje jednu z nejrychlejších a nejúčinnějších forem pomoci.

UNRWA zajišťuje díky své dlouhodobé přítomnosti v oblasti jako jedna z mála mezinárodních organizací zasaženému civilnímu obyvatelstvu potravinovou a další pomoc. Humanitární pomoc pro Gazu bude uvolněna na základě opakovaných žádostí palestinské strany, včetně palestinského Ministerstva zdravotnictví. Česká republika každoročně na humanitární programy UNRWA přispívá a MZV dbá na zajištění návaznosti rozvojových a humanitárních aktivit.

.