Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO v Berlíně ve dnech 14. a 15. 4. 2011

 

(Archivní článek, platnost skončena 08.04.2012.)

Ve dnech 14. – 15. dubna 2011 proběhne v Berlíně neformální zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO. Českou republiku bude zastupovat delegace vedená místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem.

V rámci zasedání se uskuteční pracovní oběd ministrů zahraničních věcí NATO, jehož hlavním tématem bude krize v Libyi a širším regionu Severní Afriky a Blízkého východu. Ministři se také setkají s nealiančními přispěvateli do operace ISAF v Afghánistánu, se kterými projednají aktuální vývoj a procesy probíhající v rámci této operace. Při pracovní večeři budou ministři zahraničních věcí diskutovat především proces vyhodnocení alianční politiky obrany a odstrašení podle zadání lisabonského summitu a vztahy NATO s Ruskem. Následující jednání aliančních ministrů se zaměří především na reformu partnerské politiky a vývoj ve vztazích NATO – EU.   

Z partnerských formátů zasedne Komise NATO – Gruzie, která se bude soustředit na téma bezpečnosti v celém kavkazském regionu a na  možnosti prohlubování spolupráce Gruzie s NATO. Hlavním diskusním bodem Komise NATO – Ukrajina bude stanovení priorit pro další spolupráci. V rámci setkání Rady NATO – Rusko proběhne politická diskuse o spolupráci v oblasti protiraketové obrany, v boji proti terorismu, pomoci Afghánistánu a stranou nezůstane ani situace v Libyi.

.