Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Školení pro experty ze zemí Východního partnerství

(Archivní článek, platnost skončena 14.09.2014.)

Kdy: 21.10.2013 - 26.10.2013 , Kde: Praha

Ve dnech 21. – 25. října 2013 se v Praze koná další ze série školení na téma reforem veřejné správy na místní a regionální úrovni pro třicet expertů – úředníků i zástupců nevládního sektoru - ze zemí Východního partnerství EU (Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina).

Týdenní školení organizuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Evropskou komisí a Evropskou službou pro vnější činnost v rámci Panelu Východního partnerství k reformě veřejné správy. Mezi lektory budou zástupci veřejné správy, nevládního a akademického sektoru z ČR, Dánska, Finska, Francie, Litvy, Německa a Španělska. Školení navazuje na čtyři akce v obdobném formátu, jichž se v letech 2010 – 2013 zúčastnilo 90 expertů ze zemí Východního partnerství.

Cílem školení je sdílení zkušeností mezi experty ze zemí EU a jejich kolegy ze zemí partnerských zejména v oblasti decentralizace funkcí státu, podpory finanční autonomie místních a regionálních samospráv, odstraňování socioekonomických rozdílů mezi regiony, zapojování občanů do rozhodování na místní úrovni, využívání potenciálu svazů měst a obcí, boje proti korupci či aplikaci prostředků e-governance. Účastníci se seznámí i s možnostmi financování reformních aktivit ve svých zemích z fondů EU. Pozvaní odborníci využijí získané informace v praxi. Rozvíjením expertní spolupráce s partnerskými státy hodlá MZV ČR v návaznosti na svou dlouhodobou aktivitu a v souladu s Koncepcí zahraniční politiky ČR přispět k prosazování hodnot a standardů EU v zemích Východního partnerství.

.