Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Školení pro experty ze zemí Východního partnerství

(Archivní článek, platnost skončena 14.09.2014.)

Kdy: 21.10.2013 - 26.10.2013 , Kde: Praha

Ve dnech 21. – 25. října 2013 se v Praze koná další ze série školení na téma reforem veřejné správy na místní a regionální úrovni pro třicet expertů – úředníků i zástupců nevládního sektoru - ze zemí Východního partnerství EU (Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina).

Týdenní školení organizuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Evropskou komisí a Evropskou službou pro vnější činnost v rámci Panelu Východního partnerství k reformě veřejné správy. Mezi lektory budou zástupci veřejné správy, nevládního a akademického sektoru z ČR, Dánska, Finska, Francie, Litvy, Německa a Španělska. Školení navazuje na čtyři akce v obdobném formátu, jichž se v letech 2010 – 2013 zúčastnilo 90 expertů ze zemí Východního partnerství.

Cílem školení je sdílení zkušeností mezi experty ze zemí EU a jejich kolegy ze zemí partnerských zejména v oblasti decentralizace funkcí státu, podpory finanční autonomie místních a regionálních samospráv, odstraňování socioekonomických rozdílů mezi regiony, zapojování občanů do rozhodování na místní úrovni, využívání potenciálu svazů měst a obcí, boje proti korupci či aplikaci prostředků e-governance. Účastníci se seznámí i s možnostmi financování reformních aktivit ve svých zemích z fondů EU. Pozvaní odborníci využijí získané informace v praxi. Rozvíjením expertní spolupráce s partnerskými státy hodlá MZV ČR v návaznosti na svou dlouhodobou aktivitu a v souladu s Koncepcí zahraniční politiky ČR přispět k prosazování hodnot a standardů EU v zemích Východního partnerství.

.