Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Český rozhlas a MZV podepsaly smlouvu o zajištění a provozování rozhlasového vysílání do zahraničí

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan podepsali dne 4. března 2013 novou Smlouvu o zajištění a provozování rozhlasového vysílání do zahraničí.

Schwarzenberg_Duhan

Nová smlouva se tak stane pevnějším rámcem další spolupráce mezi MZV a ČRo ve smyslu zákona č. 484/1991 Sb. o Českém rozhlasu, který stanovuje povinnost ČRo provozovat vysílání do zahraničí.

„MZV ČR vnímá vysílání do zahraničí z hlediska jeho dlouhodobé tradice a považuje jej za důležitý nástroj veřejné diplomacie. S ČRo bude spolupracovat i na dalších projektech věnovaných např. české národní identitě,“ řekl ministr Schwarzenberg.

„Spolupráce s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky je pro nás velmi cenná. Jsme rádi, že právě Český rozhlas může přispět k lepší informovanosti o naší republice v zahraničí“, zdůraznil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

„Vysílání do zahraničí funguje od srpna roku 1936. V průběhu let se jeho způsob i rozsah měnil. Dnes do zahraničí vysíláme zpravodajství z České republiky v češtině a pěti světových jazycích – němčině, francouzštině, španělštině, angličtině a ruštině. Hlavní platformou jsou webové stránky www.radio.cz, kde je vysílání k dispozici v audio i textové podobě v různých formátech. Kromě toho vysíláme přes satelit a prostřednictvím našich partnerských stanic po celém světě,“ uvedl šéfredaktor Českého rozhlasu Radia Praha Miroslav Krupička.

.