Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Konference „Krajané a problém generací“

 

Konference pořádaná Mezinárodním koordinačním výborem zahraničních Čechů proběhne ve dnech 26. – 28. září 2012 v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, Praha 1).

Konference proběhne ve dnech 26. a27. 9., na Den české státnosti 28. 9. je připraven kulturně poznávací program v Praze a okolí. Letos již sedmou konferenci zahraničních Čechů pořádá Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů o.s. (MKVZČ), jehož předsedkyní je paní Ája Vrzáňová. Posláním konferencí je vytvářet platformu pro setkávání a výměnu názorů mezi různými skupinami zahraničních Čechů a zároveň odstraňovat bariéry a předsudky, které se vytvořily mezi zahraničními a „domácími“ Čechy. Každá konference má své téma, letošním tématem je problém generací, tzn. otázky pokračování a smyslu krajanských a exilových komunit.

Program konference a doprovodných kulturních akcí naleznete na stránkách Mezinárodního koordinačního výboru.

Omezená kapacita. Pokud se chcete konference a doprovodných kulturních akcí zúčastnit,hlaste se na email MKVZČ info@zahranicnicesi.com nebo písemně na adresu MKVZČ, K Zahrádkám 1289, 15500 Praha 5, Česká republika.

.