Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předání cen

 

Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů, o.s. a Stálá komise Senátu PČR pro krajany žijící v zahraničí pořádají v roce 2012 již popáté slavnostní předání ceny „Významná česká žena ve světě“.

Toto ocenění bude udělováno jako projev uznání za vynikající výsledky, které ženy českého původu žijící v zahraničí dosáhly v různých sférách života od sportu, umění, přes vědeckou a charitativní činnost, obchodní a podnikatelskou sféru až po oblast veřejného působení. Autorkou hlavní ceny - bronzové sochy symbolizující ženu-rodičku rodící se z vajíčka - je českokanadská sochařka Lea Vivot.

 

Záštitu nad akcí „Významná česká žena ve světě 2012" převzali předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Projekt je pořádán ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Slavnostnímu předávacímu aktu bude předcházet osobní přijetí laureátek na Pražském hradě první dámou Livií Klausovou a na půdě Ministerstva zahraničních věcí ministrem Karlem Schwarzenbergem.

Omezená kapacita. Pokud se chcete slavnostního předávání cen zúčastnit, kontaktujte JUDr. PhDr. Ivana Dubovického na ivan_dubovicky@mzv.cz.


.