Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Užitečné odkazy

 

Odkazy na stránky, které je dobré mít po ruce.

Dům zahraničních služeb – příspěvková organizace, zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, zajišťuje školské, vzdělávací a další styky se zahraničím
.

 

Česká centra příspěvková organizace MZV ČR prosazující českou kulturní scénu na mezinárodním poli a posilující dobré jméno ČR ve světě. Česká centra mají rozsáhlou síť poboček v řadě světových metropolí a větších měst.
|

České školy bez hranic nabízejí výuku češtiny a českých reálií pro děti ve věku od 18 měsíců do 15 let za hranicemi ČR jako doplnění každodenního vzdělání, které děti českého původu získávají v zahraničních školách.
|


Český rozhlas 7 – Radio Praha – rozhlasové vysílání z ČR do zahraničí v češtině, ale např. i v angličtině, španělštiněnebo ruštině. Přímý poslech přes internet nebo satelit. Vysílání přebírá řada zahraničních krátkovlnných stanic.


Krajane.net – platforma určená k získávání a výměně informací, týkajících se zahraničních Čechů.

Mezinárodní krajanský festival – Krajanské folklorní soubory z celého světa se pravidelně na podzim sjíždí do Prahy již od roku 2007, aby se zúčastnily této události plné hudby, barev a tradic.

 

Online kurz českého jazyka
http://ujop.cuni.cz/cdv/index_cs.php

 

Ústav jazykové a odborné přípravy, Univerzita Karlova v Praze – dlouhodobé i krátkodobé kurzy češtiny pro krajany a cizince, online kurz češtiny, široká škála úrovní od začátečníků po aspiranty na vysokoškolské studium v češtině.

.