Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání politického ředitele s gruzínským ombudsmanem Nanuashvilim

 

(Archivní článek, platnost skončena 19.09.2014.)

Ředitel sekce bezpečnostní a multilaterální Ministerstva zahraničí Pavel Fischer se dne 19. září 2013 setká v Černínském paláci s Ucha Nanuashvilim, gruzínským ombudsmanem.

Jednání proběhne v souvislosti s oficiální cestou ochránce veřejných práv do ČR a jeho setkání s českým protějškem v Brně. Téma jednání se bude odvíjet zejména kolem vztahu Gruzie a České republiky s důrazem na situaci v oblasti lidských práv v Gruzii, jednu ze stěžejních agend ve vzájemném dialogu obou států. Letos byla např. v rámci transformační spolupráce poskytnuta podpora pěti projektům českých nevládních organizací v Gruzii v celkové výši 8 233 900,-Kč. Tyto projekty jsou zaměřené především na podporu zapojení občanů do veřejného života a posílení občanského sektoru, podrobnější informace je možné nalézt zde.

Vedle zástupců Ministerstva zahraničních věcí se ombudsman setká s dalšími partnery: senátory, zástupci neziskových organizací působících v Gruzii, vládní zmocněnkyní pro lidská práva nebo redakcí Rádia Svobodná Evropa.

.