Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

20. zasedání RLP – podpora a o ochrana všech lidských práv (bod 3)

 

V rámci bodu 3 – proběhla řada interaktivních dialogů s nezávislými experty a zvýšená pozornost byla věnována situaci žen.

Při projednávání bodu 3 – „Podpora a o ochrana všech lidských práv, občanských, politických, hospodářských sociálních a kulturních práv, včetně práva na rozvoj“ se uskutečnila řada interaktivních dialogů s nezávislými experty, jako jsou např. speciální zpravodajové pro právo na vzdělávání, na podporu svobody slova, pro právo na pokojné shromažďování, pro svévolné popravy, pro práva migrantů, pro obchod s lidmi, pro nezávislost soudců a obhájců nebo pracovní skupiny pro lidská práva a nadnárodní korporace. Zvýšená pozornost byla věnována ženám – proběhly jak interaktivní dialogy se speciálními zpravodaji proti diskriminaci žen a proti násilí na ženách, tak i celodenní diskuse o postavení žen.

Česká republika se aktivně zapojila do interaktivních dialogů se speciálním zpravodajem pro svobodu shromažďování a spolčování, se speciálním zpravodajem pro svobodu slova a speciálním zpravodajem pro nezávislost soudců a obhájců.

Rovněž vystoupila v interaktivním dialogu s pracovní skupinou proti diskriminaci žen, kde ČR mimo jiné ocenila výběr tématu “Diskriminace žen v kontextu politického a veřejného života” jako prioritního na období 2012–2013. V rámci celodenní diskuse o postavení žen vystoupila v panelu věnovanému ženám, obráncům lidských práv.

Jednotlivá vystoupení jsou přiložena.

přílohy

ID_FreedEx_final.doc 25 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

ID_freedom_of_assembly_final.doc 30 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

ID_independence_judges_lawyers_final.doc 25 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

WG_DAW_final.doc 24 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

Panel_2_WHRD_final.doc 26 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

.