Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

20. zasedání RLP – situace v jednotlivých zemích vyžadující pozornost RLP (bod 4)

 

(Archivní článek, platnost skončena 04.07.2013.)

Při projednání bodu 4 programu proběhly na 20. zasedání Rady pro lidská práva interaktivní dialogy k situaci v Bělorusku a Sýrii a uskutečnila se i tradiční všeobecná rozprava.

 

 

 

Tradičně velká pozornost je na jednáních Rady pro lidská práva věnována bodu 4 – posouzení situace v oblasti lidských práv v konkrétních zemích vyžadující pozornost RLP. Na 20. zasedání RLP v rámci tohoto bodu proběhly interaktivní dialogy k situaci v Bělorusku a Sýrii.

Podkladem pro interaktivní dialog k situaci v Bělorusku posloužila podrobná zpráva Vysoké komisařky pro lidská práva (A/HRC/20/8) o stavu lidských práv v této zemi.

Situací v Sýrii se RLP zabývá systematicky jak na řádných zasedáních, tak i na speciálně svolaných zvláštních zasedáních. Na svém 20. řádném zasedání vyslechli členové RLP ústní aktualizaci zprávy Vyšetřovací komise o vývoji situace za poslední období a předběžnou zprávu a vyšetření masakru v Húlá.

Při projednávání bodu 4 delegace České republiky vystoupila s národním projevem jak ve všeobecné rozpravě, tak i v obou interaktivních dialozích. Ve vystoupení ve všeobecné rozpravě se zabývala situací v Sýrii, Eritreji, Bělorusku, Súdánu, Jihosúdánské republice, Číně, KLDR a Íránu.

Jednotlivá vystoupení jsou přiložena.

přílohy

Item 4 - General Debate 28 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

ID Belarus 28 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

ID Syria 21 kB doc (Word dokument) 3.7.2012

.