Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

20. zasedání Rady pro lidská práva proběhne ve dnech 18. června až 6. července 2012

 

Jedním z nejsledovanějších bodů programu 20. zasedání RLP bude projednání zprávy Vyšetřovací komise o situaci v Sýrii a předběžná zpráva o vyšetřování masakru v Húlá, které proběhne dne 27. června 2012.

Zasedání tradičně zahájí zprávou Vysoké komisařky pro lidská práva Navi Pllay o činnosti jejího úřadu a následnou všeobecnou rozpravou.

V průběhu prvního týdne zasedání proběhnou interaktivní dialogy s řadou nezávislých expertů, jako jsou např. speciální zpravodajové pro právo na vzdělávání, na podporu svobody slova, pro právo na pokojná shromažďování, pro svévolné popravy, pro práva migrantů, pro obchod s lidmi, pro nezávislost soudců a právníků nebo pracovní skupiny pro lidská práva a nadnárodní korporace. Zasedání se bude opakovaně zabývat situací žen – proběhnou interaktivní dialogy se speciálními zpravodaji proti diskriminaci žen a proti násilí na ženách a celodenní diskuse o postavení žen.

Vedle situace v Sýrii se zasedání bude zabývat dodržováním lidských práv v Bělorusku a proběhne interaktivní dialog s nezávislým expertem pro Haiti.

Na závěr zasedání 5. a 6. července 2012 zasedání schválí předložené rezoluce.

Anotovaná agenda zasedání a časový program je přiložen.

přílohy

Anotovaná agenda 445 kB pdf (Acrobat dokument) 13.6.2012

Draft Programme of Work 77 kB doc (Word dokument) 13.6.2012

.