Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

22. zasedání Rady pro lidská práva - podpora o ochrana všech lidských práv (bod 3 programu)

 

(Archivní článek, platnost skončena 31.03.2014.)

V rámci bodu 3 proběhla řada interaktivních dialogů se zvláštními zpravodaji, nezávislými experty a pracovními skupinami. Zvýšená pozornost byla věnována ochraně práv dítěte.

Při projednávání bodu 3 – „Podpora a o ochrana všech lidských práv, občanských, politických, hospodářských sociálních a kulturních práv, včetně práva na rozvoj“ se uskutečnilo několik interaktivních dialogů s mezinárodními experty, jako jsou např. zvláštní zpravodajové pro právo na potravu, proti mučení, k obráncům lidských práv, pro svobodu víry a vyznání, jakož i pracovní skupiny pro nucená zmizení nebo svévolná zadržování.

Zvýšená pozornost byla věnována právům dítěte. Proběhl interaktivní dialog se zvláštním představitelem GT OSN proti násilí na dětech, se zvláštním představitelem k obchodování s dětmi a celodenní diskuse věnovaná právům dítěte.

Česká republika se aktivně zapojila do interaktivních dialogů se speciálními zpravodaji proti mučení, k obráncům lidských práv a se zvláštním zpravodajem pro svobodu víry a vyznání.

Jednotlivá vystoupení jsou přiložena.

 

 


přílohy

_22_RLP_Projev_CR___muceni_obranci_LP.doc 25 kB doc (Word dokument) 30.3.2013

_22_RLP_Projev_CR___FORB.doc 24 kB doc (Word dokument) 30.3.2013

.