Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lidská práva a transformační politika

 

V mnoha zemích světa dochází k porušování lidských práv: zastrašování novinářů, umlčování obránců lidských práv, věznění z politických důvodů, mučení vězňů nebo vykonávání trestu smrti. Tyto a mnohé jiné příklady jsou důvodem systematické práce Ministerstva zahraničních věcí v oblasti lidských práv.

Ochrana základních práv a svobod spolu s podporou demokracie jsou jedním ze stěžejních cílů zahraniční politiky České republiky. Tento cíl ČR prosazuje ve vztazích s ostatními státy, v politice Evropské unie i v mezinárodních organizacích. Současně tím ČR přispívá k bezpečnosti, stabilitě a udržitelnému rozvoji ve světě.

Česká republika je v politice podpory lidských práv a demokracie aktivním členem mezinárodního společenství. Zahraniční politika ČR dbá na to, aby mezinárodní vztahy byly založeny na úctě k právu, demokracii a lidským právům. Rozšiřování možností spolupráce s partnery v regionu i ve světě, kteří se přiklánějí ke stejným hodnotám, podporuje politické bezpečnostní i hospodářské zájmy ČR.

Výsledky otevírání obálek v rámci výběrového dotačního řízení Programu TRANS na rok 2015

Dne 08. 10. 2014 v 09.00 hod. se uskutečnilo otevírání obálek s návrhy projektů předložených ve výběrovém dotačním řízení na projekty transformační spolupráce pro rok 2015. Výběrové řízení bylo… více ►

.