Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vzdělávací a informační podpora běloruskému nevládnímu sektoru

 

Mezinárodní sdružení Občanské Bělorusko, 2006

Vzdělávací a informační podpora běloruskému nevládnímu sektoru

Realizátor projektu: Mezinárodní sdružení Občanské Bělorusko, Bělohorská 27, Praha 6, 169 00

info@civicbelarus.eu

www.civicbelarus.eu

Partnerské organizace: Asociace běloruských demokratických nevládních organizací

Výše prostředků z prostředků transformační spolupráce ČR: 963 308,- Kč

Stručný popis projektu

Cílem projektu " Vzdělávací a informační podpora běloruskému nevládnímu sektoru", realizovaného Mezinárodním sdružením Občanské Bělorusko v roce 2006, bylo podpořit běloruské aktivisty a nevládní organizace, které jsou postiženy represemi či nátlakem ze strany běloruského režimu. Dalším cílem projektu byla pomoc při výměně informací mezi běloruskými a českými organizacemi, zejména co se týče stipendií České republiky, určených běloruským zájemcům.

Občanské Bělorusko shromažďovalo požadavky běloruských partnerů na stáže a další formy podpory a zajistilo jejich distribuci českým subjektům. Předkladatel též shromažďoval nabídky českých subjektů na pomoc běloruským partnerům a zajistil jejich distribuci v Bělorusku.

Předkladatel v říjnu 2006 zorganizoval týdenní cestu devíti pracovníků běloruských nevládních organizací do ČR. Cílem pobytu bylo vzdělat účastníky v oblasti fungování nevládního sektoru a napomoci jim v hledání českých partnerů pro další vzájemnou spolupráci.

V rámci projektu byla zorganizována pětidenní cesta dvou představitelů českého nevládního sektoru do Běloruska. Cílem cesty bylo seznámit zástupce běloruských nevládních organizací s českou zkušeností v oblasti nevládního sektoru a napomoci navázání kontaktů mezi českými a běloruskými partnery.

Aktivity projektu byly též zaměřeny přímo na běloruské stipendisty pobývající v České republice (organizace informačních schůzek se studenty, bezplatné právní konzultace a další).


.