Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Je čas na Evropu

 

Občanské sdružení Slovo 21, 2010

Realizátor: občanské sdružení Slovo 21, Praha

Partner:  Romský informativní centrum, Sarajevo

Výše dotace z MZV ČR: 1 400 000,-Kč

  Záměrem projektu bylo posilování a podpora činnosti nevládních organizaci v Bosně a Hercegoviny, které se zaměřují na prácí s romskou komunitou. Projekt se skládal z pěti aktivit: konference „Mám právo na lidská práva“ (duben 2010), seminář „Posilovaní kapacity romských NNO“(červen 2010), trénink pro představitele NNO z BaH (říjen 2010) a přímá podpora cílovým NNO (listopad 2010).

Během konference účastníci měli možnost seznámit se se zkušenostmi a dobrou praxí v implementaci vládních programů a projektů nevládního sektoru, které přispívají k vyššímu začleňování romských komunit v obou zemích.

Na semináři účastníci absolvovali čtyři dny intenzivních tréninků na různá témata týkající se budování kapacit a posílení postavení romských nevládních organizací. Během stáže BaH romští zástupci nevládních organizací měli možnost setkat se s jejich českými protějšky a ostatními zúčastněnými stranami, jejichž zkušenosti by mohly být užitečné pro jejich práci. Přímá finanční podpora byla poskytnuta pěti romským organizacím z Bosny a Hercegoviny.

Zástupci dvaceti dvou BaH romských nevládních organizací a sedm českých nevládních organizací se účastnilo projektu, stejně jako zástupci BaH a českých orgánů státní správy, mezinárodních institucí, organizací a nadací.

.