Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Podpora aktivního občanství a zapojení mládeže do veřejného života v Gruzii, 2012

 

AGORA, Central Europe

Cílem projektu bylo zvýšit občanské kompetence mladé generace v Gruzii a podpořit tak její větší zapojení do veřejného života.

Partnerské organizace Agora CE, Civitas Georgica, Transition Online a Člověk v tísni se zaměříily především na studenty vyšších ročníků středních škol a jejich učitele a studenty žurnalistiky. Na tyto cílové skupiny byly zaměřeny různé interaktivní vzdělávací aktivity – semináře, školení, workshopy, publikace. K intenzivnímu předávání kompetencí  došlo  také v rámci letních škol a letního tábora, na jejichž přípravě se podíleli všichni partneři společně.

Agora se soustředila především na rozvoj diskusního prostředí a diskutování jako výukové metody, Transition na využívání nových mediálních technologií a sociálních médií a Člověk v tísni pracoval s aktivními mladými lidmi a s iniciativami mladých. Celý projekt byl zakončen společnou konferencí všech partnerů zaměřenou na výchovu k aktivnímu občanství.

Projekt se vyznačuje nejen tím, že partneři působili ve stejných oblastech Gruzie (odlehlé zemědělské regiony), ale je výjimečný i celkovým propojením aktivit jednotlivých partnerů. Tím došlo k významné synergii a lepšímu dopadu na cílové skupiny.

Podpora MZV: 1 930 720,10 Kč

 

 

.