Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Developing new media skills in Moldova, 2013

 

Transitions

Tento projekt byl zaměřen na identifikaci nejlepších nápadů nejzainteresovanějších občanů a umožnil projektům nadšenců do nových médií maximálně využít jejich potenciál.

 Cíle projektu byly následující:

1. Cílové skupiny dosáhnou většího porozumění síly sociálních a nových médií a budou inspirovány k vytváření nových, inovativních řešení problémů, kterým čelí moldavská společnost jak na místní tak národní úrovni.

2. Živoucí národní online síť sestavená z mladých nadšenců do nových médií bude dále předávat  a vkládat schopnosti nabyté v rámci tohoto projektu dale do nástrojů nových médií, blogování,  iniciativám vedoucím ke společenské změně a do propagace prostřednictvím sociálních médií.

3. Příjemci přidají nové inovativní funkce ke svým již existujícím iniciativám a také založí nové iniciativy na základě nabytých zkušeností a na základě nejlepších a ověřených moldavských I celosvětových praktik.

4.  Novináři, kteří budou prospívat z tohoto projektu budou využívat technologie k nalézání a vyprávění důležitých příběhů v informativnějším a zároveň poutavějším stylu.

 Hlavní implementované aktivity a dosažené výstupy:

  • Realizováno 18 workshopů nových médií v moldavských regionech (dohromady v rámci projektu proškoleno 276 mladých lidí).
  • Letní škola pro nejaktivnější účastníky regionálních workshopů, kde účastníci získali podporu pro projekty, které během tohoto eventu vyvíjeli. V rámci where participants received support for the projects they develop during this event. Této akce se zúčastnilo 33 nejlepších účastníků workshopů.
  • SICamp a následné konzultace pro vítězné projekty. SICampu ze zůčastnilo 45 účastníků a 4 projekty byly vyvinuty/ ve finálních fázích vývoje
  • Bylo vytvořeno 10 webových stránek pro různé regiony a webové stránky 3 projektů (www.academianewmedia.md, www.alerte.md, www.sicamp.md) byly vylepšeny a přestěhovány na bezpečnější server
  • Bootcampu 2.0 Datové žurnalistiky pro novináře, studenty a budoucí novináře se zúčastnilo 15 účastníků, kteří byli školeni 3 světoznámími rumunskými experty přes datovou žurnalistiku.
  • Dálkový online kurz nazvaný „Social Media for Social Change: Getting it Right From the Very First Moment” úspešně dokončilo 6 účastníků
  • Překlad „The Enviromentalist’s Guide to the Media Galaxy“ do rumunštiny
.