Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Moldavská mládež pro Evropu, 2012

 

Charita ČR

Projekt se zaměřil na propagaci a šíření demokratických hodnot mezi mladými lidmi v Moldavsku a aktivní zapojení mladých lidí do politického života země. Navázal tak na dřívější aktivity Charity ČR (projekt Mládež a místní veřejná správa: udržitelné partnerství) a organizace Success v regionu Cahul.

Výstup 1.1: Mobilizace mládeže k účasti v komunálních volbách

Uskutečnil se workshop s názvem Sociální média pro sociální změnu a následná kampaň mířící na problémy mládeže. Proběhl workshop na téma demokracie a lidská práva společně se dvěma veřejnými debatami účastníků workshopu s kandidáty do městských zastupitelstev a s později zvolenými městskými zastupiteli. Před volbami do místního zastupitelstva byla zorganizována flash-mob akce s názvem Na tvém hlasu záleží. Letní škola Buď aktivní – chop se své šance se zaměřila na rozvoj kapacit mládeže, spolupráci s místní samosprávou a úspěšnou realizaci politiky týkající se mládeže. Informační iniciativy Peer to Peer se odehrávaly na 16 školách regionu Cahul a pokrývaly témata jako např. lidská práva, demokracie, participace mládeže.

Výstup 1.2: Účast mládeže v rozhodovacích procesech na místní úrovni                      

Aktivní zapojení mládeže v rámci jejich komunit bylo podpořeno realizací 10 malých grantových projektů. Všechny aktivity realizované v rámci tohoto projektu byly prezentovány na závěrečném summitu.

Výstup 2.1: Mladí lidé jsou obeznámení s demokratickou kulturou a hodnotami Evropské unie

Témata týkající se EU byla předměětem druhé letní školy a Týdne evropských hodnot. Významnou projektovou aktivitou byla studijní návštěva mladých lidí z Moldavska do České republiky. Tématem byla občanská angažovanost.

Podpora MZV: 1 500 000,- Kč

.