Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Podpora rozvoje občanské společnosti ve vybraných regionech Moldavska, 2010

 

Agora CE, 2010

V roce 2010 realizovala Agora CE ve spolupráci s českou partnerskou organizací Člověk v tísni a místním moldavských partnerem IDIS Viitorul další společný projekt zaměřený na podporu transformace moldavské společnosti, který věnoval svou pozornost a úsilí zejména dvěma hlavním cílovým skupinám – mladým lidem ve věku do 18 let a neziskovým organizacím  či občanským iniciativám z vybraných regionů Moldavska.

Základem části projektu soustředěného pod cílem A byla debatní soutěž pro studenty 8 středních škol ve 4 vybraných regionech Moldavska a snaha předat studentům presentační a debatní dovednosti, které jim pomohou v dalším občanském životě a v jejich snaze prosazovat svůj názor a zájmy ve společnosti.

Projektové aktivity ČvT byly zaměřené na zvyšování kapacity malých občanských iniciativ v devíti vybraných okresech Moldavska. Plánované aktivity se podařilo úspěšně realizovat stejně tak, jako dané výstupy a cíle dané části projektu.

V rámci projektu prošlo různými typy školení zaměřenými na občanskou participaci na veřejných záležitostech, práci s médii a projektový management více než 76 účastníků. Na základě grantového řízení otevřeného všem občanským iniciativám bylo vybráno a podpořeno 9 malých projektů místních občanských iniciativ. Všechny podpořené projekty byly s technickou podporou ČvT úspěšně realizovány a zaměřovaly se na místní témata, jako podpora žen, podpora osamělých starých lidí, podpora zdravotně postižených dětí, či obnova a zlepšování školní infrastuktury. Do projektů byla v různé míře zapojena veřejnost a místní úřady.

Seminář pro školitele a místní koordinátory

Seminář pro školitele a místní koordinátory

.