Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zviditelňování Romské komunity, projekt zaměřený na zlepšování zpravodajství romských komunit na Balkáně, 2011

 

Transitions

Výše finanční podpory MZV:

350.000 Kč

Provedené aktivity:

Aktivity projektu byly zaměřeny na vytvoření sdružení romských a neromských žurnalistů ze tří cílových zemí, poskytnutí jim školení a zpravodajských příležitostí, vybudování regionálního zpravodajství a informačního portálu pro romské sdružení na Balkáně a vybudování sítě romských organizací a dalších organizací zaměřených na minoritní otázky v regionu.

Účastníci pro tento projekt byli vybráni v období od března až května 2011. Vybraných 18 žurnalistů se v květnu a červnu zúčastnilo intenzivního kurzu multimediálního zpravodajství v Sarajevu, Bosně a Hercegovině. V průběhu června a července potom lektoři projektu s těmito žurnalisty  pracovali na specifických úkolech v jejich zemích.

V průběhu dubna až července byl vytvořen regionální internetový portál, což bylo v srpnu a září završeno publikováním práce vytvořené 18 vybranými účastníky v rámci projektu.

Databáze Romů a jiných organizací zaměřujících se na menšinové otázky a lidská práva byla vytvořena v období března až června 2011. Tato databáze byla pak částečně umístěna na výše zmíněném regionálním portálu a její budoucí fungování jako hlavní část navrhované sítě byla prezentována na regionálním fóru pořádaném v rámci projektu v říjnu 2011 v městě Novi Sad v Srbsku.

V dubnu a květnu 2011 byly zpracovány marketingové studie zaměřené na vyhlídky zpravodajského portálu a rozhlasového programu v Bosně.

.