Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)

 

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) je nevládní organizace, think-tank, působící v oblasti mezinárodních vztahů od roku 1997. Jejím posláním je přispívat k hlubšímu porozumění mezinárodnímu dění. Poskytuje prostor pro vyjadřování a realizaci idejí, myšlenek a projektů sloužících k rozvoji vzdělanosti, porozumění a tolerance mezi lidmi.

Svou činnost soustředí Asociace pro mezinárodní otázky do třech základních pilířů: vzdělání, mezinárodní projekty a výzkum.

Od roku 2005 pořádá AMO mezinárodní vzdělávací projekty na podporu otevřené společnosti. Asociace tak vyšla vstříc potřebě východoevropských partnerů seznámit se s mezinárodními zkušenostmi a moderními trendy v neziskovém a vzdělávacím sektoru. Velkému zájmu se těší zejména české zkušenosti s procesem transformace společnosti.

Asociace podporuje rozvoj občanské společnosti a chce svými aktivitami přispět také k posilování dobrých vztahů mezi Českou republikou a dalšími zeměmi, zejména v regionu středovýchodní Evropy.

S podporou Ministerstva zahraničí ČR realizuje AMO v rámci Programu transformační spolupráce projekty v Bělorusku a na Ukrajině.

V Bělorusku realizuje AMO projekt Evropská alternativa pro běloruské školy, jenž je určen zejména běloruským učitelům středních škol, kteří přednáší humanitní vědy, a středoškolským studentům. Cílem projektu je podpora aktivit Evropských školních klubů a nezávislých běloruských pedagogů.

Na Ukrajině se AMO snaží zprostředkovat mladé generaci informace o hodnotách a fungování občanské společnosti způsobem, který ji přiměje aktivně přemýšlet a nikoli pouze pasivně přijímat informace, a dále se snaží povzbudit zájem občanů o další směřování Ukrajiny.

Odkaz na internetové stránky: http://www.amo.cz/

.