Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Transparency International - Česká republika

 

Transparency International - Česká republika (TIC) je nevládní neziskovou organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v ČR a svou činností aktivně přispívat k jejímu omezování.

TIC se zaměřuje především na prosazování systémových změn v oblasti veřejné správy a legislativy, ale také v soukromém sektoru. Kromě projektů, které se dlouhodobě věnují konkrétním oblastem (například problematice veřejných zakázek, střetu zájmů či nakládání s veřejnými prostředky) poskytuje TIC také právní a vzdělávací služby.

TIC byla založena v roce 1993. Prostřednictvím mezinárodního sekretariátu se sídlem v Berlíně a více než 90 národních poboček po celém světě se Transparency International snaží na národní i celosvětové úrovni omezovat jak nabídkovou, tak poptávkovou stranu korupce. Velké úsilí je věnováno neustálému upozorňování na problém a nebezpečné důsledky korupce, prosazování strukturálních reforem, iniciování a prosazování dodržování mezinárodních úmluv a monitorování chování vládních orgánů, podniků a bank.

Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR realizuje TIC v rámci Programu transformační spolupráce projekty na podporu protikorupčních aktivit v Gruzii a na Ukrajině. V Gruzii TIC usiluje o zvýšení právního povědomí veřejnosti o možnostech řešení případů korupčního jednání a zprostředkovaně působí na výkon pravomoci volených představitelů státní správy a samosprávy. Na Ukrajině TIC podporuje vytvoření kompetentní a profesionální protikorupční nevládní organizace.

Odkaz na internetové stránky: http://www.transparency.cz/

.