Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dny Frankofonie a soutěž Frankofonie 2014

 

Ministerstvo zahraničních věcí společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky a velvyslanectvími frankofonních zemí v Praze naváže na předchozí ročníky a opět se bude podílet na pořádání Dnů Frankofonie. Jsou spojeny s Mezinárodním dnem Frankofonie – 20. března, ale bohatý doprovodný program bude probíhat jako každý rok v měsíci březnu vedle hlavního města Prahy také v regionech po celé České republice.

Součástí Dnů Frankofonie je tradičně soutěž Frankofonie. Školy, kde se vyučuje francouzština, budou tak opět mít možnost zapojit se do zajímavého zápolení, kterého se v roce 2013 zúčastnilo cca čtyři sta žáků a studentů České republiky. Soutěž bude tvořit vědomostní kviz pro středoškolské studenty, který proběhne on-line na webových stránkách MZV ČR. Zároveň se studenti středních a žáci základních škol mohou zúčastnit soutěže ve vytváření kreseb a dalších výtvarných děl, s využitím alespoň tří „z deseti slov Frankofonie pro rok 2014“, vyhlašovaných centrálou Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) v Paříži. Letos to budou slova: ambiancer, à tire-larigot, charivari, enlivrer (s´), faribole, hurluberlu, ouf, timbré, tohu-bohu, zigzag. Do soutěže bude možné zaslat nejen kresby a malby (ve formátu maximálně A3), ale také fotografie, CD a DVD nebo power point. Organizátory soutěže a jejího vyhodnocení jsou Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky spolu s Francouzským institutem v Praze.

Soutěž proběhne ve dnech 1. – 28. února 2014. Uzávěrka kvizu 28. února 2014 v 16:00 hod., odeslání výtvarného dílka poštou nejpozději s datem 28. února 2014 na adresu:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Odbor veřejné diplomacie
Loretánské nám. 5
118 00 Praha 1

Každá práce musí být podepsána, opatřena jménem a příjmením autora, jeho datem narození, jménem vyučujícího a přesnou adresou školy, včetně e-mailového a telefonního kontaktu. Obálka bude označena „Soutěž Frankofonie 2014“.

Vědomostní kviz pro studenty středních škol bude od 1. února 2014 umístěn na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí: https://e.mzv.cz/Aplikace/extranet/franphon.nsf/Questionnaire/?OpenForm

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 20. března 2014 v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí, za přítomnosti výherců, kterým budou předány diplomy a ceny.

Kontakt:
Odbor veřejné diplomacie, Jaroslava Babanová, tel. 224 182 836, e-mail: jaroslava_babanova@mzv.cz.

.