Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Soutěž Frankofonie 2011 a Dny Frankofonie

(Archivní článek, platnost skončena 17.12.2013.)

Kdy: 18.03.2011 , Kde: MZV

18. 3. 2011 proběhlo na MZV ČR slavnostní vyhlášení výsledků „Soutěže Frankofonie 2011“, jíž se zúčastnili žáci základních škol a středoškolští studenti z celé České republiky.

Výsledky vyhlásil politický ředitel P. Fischer spolu s francouzským velvyslancem P. Lévym a švýcarským velvyslancem A. Reglim (Švýcarsko bylo v době uzavření soutěže předsednickou zemí Mezinárodní organizace Frankofonie). Vyhlášení proběhlo pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga.

Oceněno bylo 13 výherců ze základních škol a 16 výherců ze středních škol (vědomostního kvízu se zúčastnilo 171 účastníků, dále dorazily stovky výtvarných děl). Tentokrát byly výtvarné kategorie rozšířeny o fotografie a video snímky, což přineslo zajímavé rozšíření spektra.

Akce odehrávající se v rámci Dnů Frankofonie v předsálí Masarykova bytu přilákala pozornost médií. Dorazilo na ni přibližně 130 účastníků – žáků a studentů, učitelů a rodičů. Jde o každoročně pořádanou soutěž a společenský podnik, vycházející z pozorovatelského členství České republiky v Mezinárodní organizaci Frankofonie. Dny Frankofonie jsou kulturním festivalem, organizovaným Ministerstvem kultury ČR, francouzským velvyslanectvím, dalšími frankofonními velvyslanectvími a Francouzským institutem.

.