Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Soutěž Frankofonie 2012 a Dny Frankofonie

(Archivní článek, platnost skončena 10.02.2014.)

Kdy: 01.02.2012 - 29.02.2012

Také v letošním roce se Ministerstvo zahraničních věcí spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Francouzským institutem, Velvyslanectvím Francouzské republiky v Praze a velvyslanectvími frankofonních zemí podílí na pořádání Dnů Frankofonie.

Záštitu nad jejich konáním převzal 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí pan Karel Schwarzenberg.

Opět se koná soutěž pro žáky a studenty francouzského jazyka a frankofonních reálií v České republice. Tvoří ji vědomostní kviz a výtvarná soutěž. Soutěž probíhá od 1. února 2012 a bude ukončena 29. února 2012.

Žáci základních škol a studenti středních škol mají za úkol realizovat výtvarnou práci (kresbu, malbu ve formátu maximálně A3, dále fotografii, DVD nebo PowerPoint) za využití aspoň tří „z deseti slov Frankofonie pro rok 2012“, které vyhlásila centrála OIF (Mezinárodní Organizace Frankofonie) v Paříži. Jde o tato slova: âme, autrement, caractère, chez, confier, histoire, naturel, penchant, songe, transport. Výtvarné práce by měly vyjádřovat osobnost a pocity účastníků soutěže.

Pro studenty středních škol je určen navíc vědomostní kvíz, na jehož otázky mohou odpovídat on-line. Kvíz je umístěn na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí od 1. 2. 2012.

Výtvarná dílka je potřebné zaslat do 29. 2. 2012 na adresu:
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Odbor veřejné diplomacie
Loretánské nám. 5
118 00 Praha 1

Každá práce musí být podepsána, opatřena jménem a příjmením autora, jeho datem narození, třídou a přesnou adresou školy, včetně e-mailového a telefonního kontaktu.  Obálka bude označena: „Soutěž Frankofonie 2012“.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny dne 20. 3. 2012 v Černínském paláci, sídle Ministerstva zahraničních věcí, za přítomnosti výherců, kterým budou předány diplomy a ceny.

Kompletní program Dnů frankofonie v České republice, nad nimiž převzal záštitu 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí pan Karel Schwarzenberg.  

.