Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání koordinačního týmu ASPnet

 

Dne 4. prosince 2013 proběhlo v sídle Sekretariátu České komise pro UNESCO v Praze setkání koordinačního týmu ASPnet, který se skládá z vybraných zástupců českých Přidružených škol UNESCO.

V úvodu setkání vystoupil Petr Fedor, náměstek generální ředitelky NPÚ pro správu památkových objektů, který představil čtyřletý projekt 2012–2015 pod názvem Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví ČR. V rámci projektu vznikne vzdělávací portál s primárně edukační funkcí (2004), jehož součástí budou např. i pracovní listy či PowerPointová prezentace pro učitele. Projekt je určen široké veřejnosti a jeho cílem je vytvořit nejméně 10 pilotních programů.

A. Martinková, koordinátorka sítě ASPnet, dále informovala o Výročním setkání přidružených škol UNESCO ve dnech 22.–24. 9. 2014 v Hořovicích a prezentaci české ASPnet na Slovensku. Koordinační tým schválil přijetí Gymnázia Integra Brno jako nového člena sítě a souhlasil s tématem „Tradice, mýty a kulturní památky“ pro týden škol UNESCO ve školním roce 2014–2015. Více informací naleznete na webových stránkách ASPnet.

 

.