Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výroční setkání Přidružených škol UNESCO 2012

 

(Archivní článek, platnost skončena 14.09.2013.)

Výroční setkání Přidružených škol UNESCO 2012, které se uskutečnilo v Mladé Boleslavi ve dnech 10. až 12. září 2012, představovalo v pořadí již 18. setkání zástupců sítě Přidružených škol UNESCO – ASPnet (UNESCO Associated Schools Project Network).

Organizátorem tohoto důležitého setkání se v letošním roce stalo Gymnázium Mladá Boleslav, Palackého 191/1, jež o programu této události informovalo také na svých webových stránkách ( http://g8mb.cz/ ).

Všem organizátorům i vystupujícím účastníkům patří zvláštní poděkování za spolupráci na této akci, jakož i za nezištnou a obětavou práci, která probíhala nad běžný rámec běžných a náročných každodenních povinností.

V příštím roce 2013 si mimo jiné připomeneme 60. výročí založení sítě ASPnet (1953), která již nyní představuje globální síť sdružující více než 9.000 škol a vzdělávacích institucí ve 180 zemích světa s cílem podporovat mezinárodní porozumění, mír, mezi-kulturní dialog, udržitelný rozvoj i kvalitní vzdělávání a praxi.

Podrobnější informace o posledním výročním setkání, jakož i o dalších činnostech a aktivitách sítě, bude dále umístěna na webových stránkách sítě Přidružených škol UNESCO – ASPnet – link: http://www.skoly-unesco.cz/ . Zde je mj. umístěno i znění doporučující Charty Přidružených škol UNESCO v České republice. Charta stanovuje základní "pravidla hry" s tím, že by měla sloužit jako morální závazek mezi danou školou a Sekretariátem České komise pro UNESCO k dodržování těchto pravidel.

.