Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nabídka stipendií UNESCO - L´ORÉAL pro mladé vědkyně – 2014

 

Stipendium L´ORÉAL Česká republika pro ženy vědě s podporou České komise pro UNESCO a Akademie věd ČR je konkrétním vyjádřením a závazkem společnosti L´ORÉAL prosazovat ženy ve vědeckém výzkumu a podílet se na vytváření nových vědeckých profesionálních možností žen po celém světě.

O nabídce stipendií pro mladé vědkyně do 37 let (včetně), které se zabývají biologií, biochemií, biotechnologií, zemědělstvím, lékařstvím, farmacií či fyziologií, informovalo ústředí UNESCO (Fellowships Programme Section UNESCO).

Nadace společnosti L´ORÉAL každoročně poskytuje 15 stipendií  (3 stipendia na region) v celkové výši 40.000 USD na dva roky. Díky partnerství založeném v roce 1998 již doposud získalo stipendium UNESCO-L´ORÉAL 180 mladých vědkyň ze 84 zemí.

V roce 2014 budou udělena celkem tři stipendia (každé) ve výši 250 000, - Kč ženám se státním občanstvím České republiky pracujícím ve vědeckém výzkumu v oblasti matematicko – fyzikálních, technických, chemických, biologických a lékařských věd v ČR.  

Přihlášku o stipendium lze podávat do 31. ledna 2014 pouze prostřednictvím České komise pro UNESCO (Rytířská 31, 110 00 Praha 1, email: unesco@mzv.cz).

Více informací lze získat i na webové adrese www.prozenyvevede.cz   

.