Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Stipendijní projekt „L´Oréal pro ženy ve vědě“ otevřel nový ročník

 

V pořadí 6. ročník stipendijního projektu „L´Oréal pro ženy ve vědě“, který je určen mladým vědkyním ve věku do 35 let, byl oficiálně zahájen 1. prosince 2011 a ve lhůtě do dvou měsíců, tedy do 31.1. 2012 je potřebné podat vyplněné přihlášky. Více aktuálních i podrobnějších informací o průběhu nového ročníku stipendijního projektu „L´Oréal pro ženy ve vědě“ lze nalézt i na webových stránkách firmy L´Oréal: www.prozenyvevede.cz , kde lze také přímo podat přihlášku.

Mezinárodní kosmetická firma L´Oréal při příležitosti zahájení nového a v pořadí již 6. ročníku stipendijního projektu s názvem „Ženy ve vědě“ uspořádala dne 1. prosince 2011 malou tiskovou konferenci. Na tomto setkání s novináři byly poskytnuty informace o stipendijním projektu, který je určen mladým vědkyním ve věku do 35 let. Nový ročník stipendijního projektu byl oficiálně zahájen 1. prosince 2011 a ve lhůtě do dvou měsíců, tedy do 31.1. 2012 je potřebné podat vyplněné přihlášky.  Tento projekt probíhá ve spolupráci s Akademií věd České republiky, jež posuzuje odbornou stránku přihlášených projektů, a uskutečňuje se i v rámci programu partnerství s UNESCO. Letošní novinku projektu, pomáhajícího mladým vědkyním, představuje například skutečnost, že vyplněnou přihlášku lze předat v elektronické podobě, prostřednictvím pošty e-mail. Více aktuálních i podrobnějších informací o průběhu 6. ročníku stipendijního projektu „L´Oréal pro ženy ve vědě“ lze nalézt i na webových stránkách firmy L´Oréal: www.prozenyvevede.cz , kde lze také přímo podat přihlášku, či na www.forwomeninscience.com .

Text tiskové zprávy LÓréal:

Stipendijní projekt L´Oréal Pro ženy ve vědě otevírá nový ročník. Opět rozdělí tři čtvrtě milionu korun.

 

Praha 1. prosince 2011

Nový ročník stipendijního projektu L´Oréal Pro ženy ve vědě startuje dnešním dnem.
Již po šesté svedou klání na poli vědy nadějné badatelky, z nichž tři nejlepší si rozdělí částku tři čtvrtě milionu korun. Své projekty mohou nově přihlašovat prostřednictvím webových stránek www.prozenyvevede.cz. Čas na přihlášení své vědecké práce mají do 31. ledna 2012.

„Jsme rádi, že můžeme vyhlásit nový ročník stipendia, jehož hlavním cílem je podpora mladých vědkyň. Pro tři nejlepší je připraveno stipendium ve výši 250 000 korun, které bude sloužit na podporu jejich vědecké činnosti,“ říká Markéta Dvořáčková, ředitelka komunikace společnosti L´Oréal a dodává: „Účelem stipendia však není pouze finanční zajištění projektu, ale také celospolečenské posílení úlohy žen ve vědeckých profesích.“

Šestý ročník se otevírá

Již po šesté se na lokální úrovni otevírá stipendium L´Oréal Pro ženy ve vědě, které
je součástí mezinárodního programu For Women In Science na podporu žen pracujících
ve vědě. Na lokální úrovni jsou odbornými garanty Česká komise Unesco a Akademie věd  České republiky, jejichž představitelé letos opět vytvoří porotu rozhodující o přidělení stipendia. „Velmi nás těší tradičně vysoká úroveň přihlašovaných prací. Žadatelky disponují nejen odborností, ale také vykazují rozsáhlou publikační činnost, což je vzhledem k jejich věku obdivuhodné,“ dodává prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc., předsedkyně odborné poroty.

 

Badatelky do 35 let přihlásí své projekty on-line

Podmínkou účasti je předložení vědeckého projektu z oblasti matematicko-fyzikálních, technických, chemických, biologických a lékařských věd a věk uchazečky do 35 let včetně. Novinkou letošního roku je digitalizace přihlašovacího procesu, kdy uchazečky budou své projekty vkládat na webové stránky www.prozenyvevede.cz. V písemné podobě musí být předkládán pouze originál přihlášky s vlastnoručním podpisem žadatelky a podpisem vedoucího útvaru, kde bude kandidátka výzkumnou práci provádět. Originál přihlášky je třeba odevzdat na sekretariátě České komise pro UNESCO, Praha 1, Rytířská 31, Praha 1.

Více informací najdete na www.forwomeninscience.coma www.prozenyvevede.cz.

.