Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nabídka stipendií UNESCO - L´ORÉAL pro mladé vědkyně – 2013

 

Stipendium L´ORÉAL Česká republika pro ženy vědě s podporou České komise pro UNESCO a Akademie věd ČR je konkrétním vyjádřením a závazkem společnosti L´ORÉAL prosazovat ženy ve vědeckém výzkumu a podílet se na vytváření nových vědeckých profesionálních možností žen po celém světě.

O nabídce stipendií pro mladé vědkyně do 35 let (narozené po 1.1.1978), které se zabývají biologií, biochemií, biotechnologií, zemědělstvím, lékařstvím, farmacií či fyziologií, informovalo ústředí UNESCO (Fellowships Programme Section UNESCO).

Nadace společnosti L´ORÉAL každoročně poskytuje 15 stipendií (3 stipendia na region) v celkové výši 40.000 USD na dva roky. Stipendium pro rok 2012 získaly tyto stipendistky: Peggoty Mutaci (Keňa, lékařská chemie), Gladys Kahaka (Namíbie, biotechnologie/biochemie), Johannie Maria Spaan (JAR, biologie divoké fauny), Kathrin Barbora Marquez (Bolívie, ekologie chování), Giomar Helena Borrero-Perez (Kolumbie, mořská biologie), Dora Medina (Mexiko, bioingenery) Sidrotun Naim (Indonésie, molekulární virologie), Zoe Histon (Nový Zéland, mořská biologie), Patricia Mang Lon Ng (Singapur, studium proteinů), Aziza Hassan Kamel (Egypt, virologie), Dana Bazzoun (Libanon, molekulární biologie), Emna Harigua (Tunisko, molekulární biologie a bioinformatika), Najma Geva-Zatorsky (Izrael, molekulární a systémová biologie), Elza Van Deel (Nizozemsko, klinická a molekulární genetika), Vita Majce (Slovinsko, mikrobiologie a molekulární chemie).  Díky partnerství založeném v roce 1998 již doposud získalo stipendium UNESCO-L´ORÉAL 180 mladých vědkyň ze 84 zemí.

Přihlášku o stipendium lze podávat do 15. července 2012 pouze prostřednictvím České komise pro UNESCO (Rytířská 31, 110 00 Praha 1, email: unesco@mzv.cz).

Více informací lze získat i na webové adrese: http://portal.unesco.org/en/ev.php-URL_ID=44170&URL_DO=DO_TOPIC&URL_SECTION=201.html (Fellowships Programme Section UNESCO).

(aktualizace 18.4.2012)

.