Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

XIX. OTEVŘENO 2014

 

(Archivní článek, platnost skončena 20.09.2014.)

Výkonný výbor České komise pro UNESCO na svém zasedání dne 18. září udělil záštitu projektu XIX. OTEVŘENO, který předložilo Evropské centrum pantomimy neslyšících o.s. ve spolupráci s NIPOS a Městským divadlem Kolín. Posláním projektu, který se bude konat ve dnech 2. 1. – 30. 12. 2014 v Hradci Králové, Ostravě, Plzni, Jablonci n. Nisou a v Kolíně, je podpořit a rozvíjet novou tradici české pantomimy a přispět k jejímu oživení.

Přehlídka bude devatenáctým společným setkáním souborů pracujících v oblasti pantomimy a pohybového divadla handicapované i běžné populace. Navazuje na předchozí ročníky přehlídek v Kolíně a někdejší národní přehlídky amatérské pantomimy, které se do r. 1987 konaly v Litvínově. Posláním otevřené přehlídky je podporovat a rozvíjet novou tradici a přispět tak k oživení české pantomimy. Galaprogram z kolínské přehlídky se prezentuje na celostátní přehlídce Jiráskův Hronov.

Projekt byl posouzen příslušným odborem Ministerstva kultury, který konstatoval, že se jedná o zvláště prospěšný projekt, v ČR ojedinělý. Organizátorovi, p. Jindřichu Zemánkovi, byla v letošním roce udělena Cena Ministerstva kultury za celoživotní přínos k rozvoji neprofesionálního pohybového divadelního umění za obor taneční aktivity.

 

.