Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České památky UNESCO letos oslaví dvě výročí, sdružení „České dědictví Unesco“

 

Celkem 12 českých památek zapsaných do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO letos oslaví dvě výročí. Jednak 20 let od zápisu prvních tří památek a také 40. výročí od podpisu Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. O aktualitách spojených s památkami UNESCO informovala Denisa Křížová, Mediafax i sdružení „České dědictví Unesco“.

České dědictví UNESCO:
„V roce 2012 bychom rádi představili všech 12 památek, které byly od přijetí Úmluvy v ČR zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví, tak trošku jiným způsobem. Přestavení chceme provést ve srovnávacím stylu v duchu hesla ´v takové společnosti máme tu čest být´. To znamená jediné – pokusíme se nalézt ve světě slohově podobné stavby, které jsou v širokém povědomí potencionálních návštěvníků a představíme je jako svoje ´známější kolegy´,“ uvedla Michaela Severová, výkonná ředitelka svazku obcí České dědictví UNESCO.

Před 20 lety byly na Seznam UNESCO zapsány první tři české památky – historické jádro Prahy, Českého Krumlova a Telče.

V souvislosti s výročím svazek obcí plánuje připravit příležitostné pamětní razítko, turistickou známku a korespondenční lístky s přítiskem.

České dědictví UNESCO je dobrovolný svazek obcí a měst České republiky, na jejichž území se nachází památka zapsaná na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Zakladatelská listina Sdružení České dědictví UNESCO byla podepsána 29. června 2001.   autor: Mediafax, Denisa Křížová

České dědictví UNESCO je dobrovolný svazek obcí a měst České republiky na jejichž území se nachází památka zapsaná na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví, nebo také zkráceně řečeno na Seznam UNESCO. Zakladatelská listina Sdružení České dědictví UNESCO byla podepsána 29. června 2001. Sdružení chce býti jakousi lobby skupinou hájící zájmy "unescových měst", důležitá je však také oblast společné propagace, i cíl osvětový a vzdělávací.  Více informací o sdružení „České dědictví Unesco“, které vede Ing. Michaela Severová, výkonná ředitelka Sdružení, lze najít i na webových stránkách tohoto sdružení.

.