Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČR spolufinancuje dlouhodobá stipendia pro akademický rok 2014-2015

 

S cílem podpořit kapacity lidských zdrojů v rozvojových zemích a posílit přátelství mezi národy na světě vláda České republiky nabídla organizaci UNESCO tří dlouhodobá stipendia pro vysokoškolské studium (zahrnuje bakalářské i magisterské studijní programy pro akademický rok 2014-2015), která jsou určena vybraným rozvojovým zemím.

V souladu se závazky UNESCO a České republiky maximálně podporovat zvyšování kvalifikace budou mít přednost kandidáti, kteří chtějí studovat obory v oblasti přírodních zdrojů a životního prostředí, správy lesů a vod, péče o krajinu, technologického inženýrství a inženýrství životního prostředí, ekonomie a financí.

Tato stipendia na vybraných vysokých školách v České republice jsou určena pro absolventy středních škol, kteří mají uznávaný certifikát. Protože většina kurzů je vyučována v českém jazyce (některé kurzy jsou vedeny v angličtině), musí příjemci těchto stipendií absolvovat jednoroční přípravný kurz českého jazyka.

Stipendia jsou určena pro občany následujících členských států UNESCO:

Afghánistán, Arménie, Bělorusko, Egypt, Etiopie, Gruzie, Libye, Peru, Rwanda, Srí Lanka, Sudán, Tunisko, Jemen, Zambie a Zimbabwe.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.unesco.org

.