Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předání certifikátů Škola udržitelného rozvoje na období 2014 – 2016

 

Dne 11. února byly za účasti Sekretariátu České komise pro UNESCO v rámci konání valné hromady Klubu ekologické výchovy předány certifikáty „Škola udržitelného rozvoje na období 2014 – 2016“.

Dne  11.února  2014 se v prostorách MŠMT konala valná hromada Klubu ekologické výchovy. Jedná se o občanské sdružení, které soustřeďuje jednotlivé pedagogické pracovníky a zájemce o ekologické vzdělávání a výchovu (individuální členství) i školy a další instituce a organizace (kolektivní členství) zajímající se o ekologické (environmentální) vzdělávání a výchovu.

V rámci setkání byly ve spolupráci se Sekretariátem České komise pro UNESCO předány certifikáty Škola udržitelného rozvoje na období 2014 – 2016. Projekt je postaven na myšlence místně zakotveného učení. Žáci spolu s dalšími partnery z vnějšku školy přemýšlí o tom, co mohou udělat pro udržitelnější rozvoj své obce nebo čtvrti. Ze zásobníku nápadů, který vytvoří, pak postupně realizují navržené změny a tím prakticky a konkrétně mění místo, kde žijí a studují, k lepšímu.

Cílem soutěže je zhodnotit proenvironmentální aktivity škol v regionu a podpořit rozvoj environmentální výchovy i na školách, které by rády začaly, ale zatím žádné zkušenosti nemají.

Do programu se mohou přihlásit základní a střední školy, které chtějí spolupracovat s obcí, aktivními občany, místními iniciativami a dalšími partnery na uskutečnění společných projektů. Realizované projekty přispívají ke zlepšení stavu životního prostředí, zlepšení vztahu učitelů a žáků, vztahů obce, školy a veřejnosti.

Více informací naleznete na webových stránkách KEV

.