Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Věda a UNESCO - CzechGlobe

 

(Archivní článek, platnost skončena 16.11.2013.)

Bulletin „Newsletter CzechGlobe“, který se mj. zabývá vědou ve světle udržitelného rozvoje, začala vydávat Akademie věd ČR.

Nový bulletin s názvem „Newsletter CzechGlobe“ (od č. 01/2012), který nově vydává Centrum výzkumu globálních změn Akademie věd ČR, v.v.i. (dále jen „CzechGlobe“) mj. i ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR je k dispozici i v elektronické podobě na www.czechglobe.cz .

V souvislosti s bulletinem lze připomenout, že ředitelem CzechGlobe centra je prof. RNDr. Ing. Michal V. Marek, DrSc, který měl během letošního výročního setkání sítě Přidružených škol UNESCO (Mladá Boleslav, 10. - 11. září 2012) zajímavou přednášku na téma udržitelný rozvoj ve světle globálních změn. Newsletter CzechGlobe pojednává o vzdělávání pro udržitelný rozvoj, jež představuje jednu z hlavních studijních oblastí ASPnet (UNESCO Associated Schools Project Network, Education for Sustainable Development) a může také vhodným způsobem napomoci se směřováním aktivit v rámci sítě ASPnet. http://www.czechglobe.cz/cs/newsletter.html .

 

.