Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zasedání ministrů obrany zemí V4 v Litoměřicích

 

(Archivní článek, platnost skončena 27.04.2013.)

Ve dnech 3. a 4. května 2012 se v Litoměřicích v rámci českého předsednictví Visegrádské čtyřky uskuteční zasedání ministrů obrany zemí V4. Delegaci ČR jako hostitelské země povede ministr obrany Alexandr Vondra.

            Ve dnech 3. a 4. května 2012 se v Litoměřicích v rámci českého předsednictví v tzv. Visegrádské čtyřce (V4) uskuteční zasedání ministrů obrany zemí V4. Delegaci ČR jako hostitelské země povede ministr obrany Alexandr Vondra, který bude jednání ministrů obrany řídit. Polsko bude na jednání zastupovat ministr obrany Tomasz Siemoniak, Maďarsko ministr obrany Csaba Hende a delegaci Slovenska povede státní tajemník Ministerstva obrany SR Miloš Koterec.

            Ministři obrany V4 by měli v průběhu zasedání diskutovat další kroky při výstavbě společného bojového uskupení EU (tzv. EU Battlegroup), které na svém nedávném zasedání v Mikulově doporučili náčelníci generálních štábů armád zemí V4. Ministři obrany se budou dále věnovat agendě nadcházejícího summitu NATO v Chicagu a konkrétním návrhům spolupráce iniciovaným zeměmi V4 v oblasti tzv. Smart Defence. V neposlední řadě ministři obrany projednají výsledky dosavadního průběhu českého předsednictví a budou se rovněž věnovat přípravě návrhů k dalšímu prohloubení spolupráce Visegrádského regionálního uskupení. Na závěr zasedání pak ministři obrany V4 podepíší společné komuniké shrnující vývoj v oblasti obranné spolupráce v rámci V4.

Zdroj: Tiskové oddělení Ministerstva obrany ČR

 

.