Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Země V4 se budou společně prezentovat na vzdálených turistických trzích

 

(Archivní článek, platnost skončena 14.03.2013.)

Ředitelé národních turistických centrál a vládní představitelé České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska dne 14.2.2012 při podpisu Protokolu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu představili společný plán marketingové komunikace na letošní rok. Země Visegrádské čtyřky se i nadále budou společně propagovat na zámořských trzích, v Rusku a Asii. Každá ze zemí je tak prezentována jako součást regionu střední Evropy, což umožňuje efektivnější komunikaci při nižších nákladech.

V protokolu se země Visegrádské čtyřky zavázaly pokračovat ve společných marketingových aktivitách na vzdálených trzích, kde se propagují pod heslem „European Quartet – One melody“. Hlavním přínosem spolupráce V4 je synergický efekt v oblasti příjezdové turistiky, který společná propagace svým členům přináší. Země mohou společně realizovat aktivity efektivněji a ve větším rozsahu.

Koncept European Quartet cílí na skupinu turistů ze vzdálených trhů, kteří při svých cestách do Evropy kombinují více destinací. Letos se pod touto společnou značkou bude čtveřice zemí propagovat v sedmi destinacích. Ke Spojeným státům, asijské části Ruska a středoasijským zemím, Japonsku, Brazílii, Indii a Číně nově přibyl Tchaj-wan.

Na svých zdrojových trzích se země představí prostřednictvím široké škály aktivit, které zahrnují prezentace na veletrzích, roadshow či poznávací cesty pro novináře a cestovní kanceláře. Důležitá je také prezentace online prostřednictvím portálu www.european-quartet.com,  který je k dispozici v jazycích cílových zemí. Přímo na potenciální návštěvníky budou zaměřeny kampaně v tisku a na sociálních sítích.

Zdroj: Ministerstvo místního rozvoje ČR

Více na www.mmr.cz

 

.