Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Setkání V4 k humanitární pomoci a civilní ochraně

 

(Archivní článek, platnost skončena 03.04.2013.)

Dne 30. března 2012 proběhlo v rámci předsednictví ČR ve Visegradské spolupráci v Praze setkání delegací ČR, Maďarska, Polska a Slovenska se zaměřením na poskytování humanitární pomoci do zahraničí.

V rámci českého předsednictví ve Visegrádské spolupráci uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Ministerstvem vnitra – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru dne 30. března setkání zástupců ČR, Maďarska, Polska a Slovenska činných v oblasti humanitární pomoci a civilní ochrany.

Jednání na MZV zahájil náměstek Tomáš Dub spolu s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou. Jednotlivé delegace prezentovaly své zkušenosti s poskytováním zejména materiální a expertní humanitární pomoci do zahraničí s důrazem na možnosti vzájemné spolupráce. Odpolední návštěva Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu byla praktickou ukázkou kapacit ČR pro rychlou reakci na katastrofy ve vlastní zemi i v zahraničí.

Oficiálním jednáním společných delegací odborníků na humanitární pomoc a civilní ochranu předcházelo 29. března setkání generálních ředitelů orgánů civilní ochrany zemí Visegrádské spolupráce, během něhož byl zejména diskutován návrh nové podoby mechanismu pro civilní ochranu EU.

Zástupci ČR, Maďarska, Polska a Slovenska se během jednání v Praze shodli, že poskytování humanitární pomoci do zahraniční je jednou z perspektivních oblastí pro další vzájemnou spolupráci, včetně sdílení kapacit a pozitivních zkušeností.

V4 HP

.