Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Vietnam

 

Vietnam je jedním z tradičních příjemců české rozvojové pomoci. Přes značný ekonomický pokrok dosažený v minulých letech se země potýká s problémy v oblasti infrastruktury, životního prostředí, stejně tak i s ekologickými následky vietnamsko-amerického vojenského konfliktu. Ve Vietnamu byly v posledních letech realizovány významné reformy, přesto zůstává mezi zeměmi s nízkým příjmem zaujímá 127. místo na žebříčku zemí dle Indexu lidského rozvoje.

Dle Koncepce zahraniční rozvojové spolupráce (ZRS) ČR na léta 2010 – 2017 patří Vietnam do kategorie zemí, ve kterých bude pokračovat rozvojová spolupráce, ale bez uceleného programu spolupráce. V souladu s tímto rozhodnutím bude realizace rozvojových projektů pokračovat v utlumeném rozsahu. ČR zde v rámci ZRS působí především v sektorech:

  • sociální infrastruktura;
  • zásobování vodou a sanitace;
  • průmyslu a těžba surovin;
  • výroba a dodávky energie.

Kromě rozvojových projektů v gesci České rozvojové agentury (ČRA) jsou ve Vietnamu  rovněž realizovány malé lokální projekty při zastupitelském úřadě (ZÚ) a vietnamským studentům jsou nabízena vládní stipendia.

přílohy

Přehled ZRS ČR VNM 70 kB xls (Excel tabulka) 3.1.2012

Aktuální projekty ZRS ve Vietnamu - 2013 36 kB xls (Excel tabulka) 31.7.2013

.