Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Seminář k Programu rozvojově-ekonomického partnerství

 

(Archivní článek, platnost skončena 13.06.2014.)

Dne 6. listopadu 2013 proběhl v prostorách MZV seminář pro zájemce o účast v Programu rozvojově-ekonomického partnerství, jehož pilotní ročník probíhal v Srbsku a Etiopii.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR uspořádalo dne 6. listopadu 2013 v Černínském paláci informativní seminář k Programu rozvojově-ekonomického partnerství.

Seminář, kterého se zúčastnili zástupci více než sta firem, se uskutečnil v rámci širokého seznamování podnikatelské veřejnosti s novými trendy v rámci moderní ekonomické diplomacie, jejíž součástí jsou i nové nástroje zahraniční rozvojové spolupráce.

Účastníci semináře se zájmem vyslechli informace o možnostech zapojení českých firem,  vzdělávacích institucí a nevládních organizací do projektů v rámci Programu rozvojově-ekonomického partnerství zaměřeného na prioritní země rozvojové spolupráce, kterými jsou: Afghánistán, Bosna a Hercegovina, Etiopie, Gruzie, Kambodža, Kosovo, Mongolsko, Moldavsko, Palestina a Srbsko.

Součástí agendy semináře bylo vystoupení zástupce firmy Hrdlička s. r. o., který se podělil o zkušenosti s realizací projektu v Srbsku zaměřeného na digitalizaci a internetizaci projektů ve stavebním řízení.

V rámci diskuse byly následně zodpovězeny dotazy potencionálních zájemců o účast v Programu.

 

.